O nás

Ako sme vznikli?

Občianske združenie Piruetka – škola korčuľovania
Príbeh nášho zrodu by som opísala ako veľmi prijemnú záležitosť.
Ako dieťa som kraskorčuľovala no už aj v tej dobe bol tento druh športu okrem jeho krásy a rozmanitosti aj veľmi finančne náročný a tak som žiaľ v určitom veku musela skončiť.
Nebudem klamať ale tento „ koniec kariéry „ bolel dlho…
Prešli roky, dospela som a  jedného dňa som sa zobudila s myšlienkou čo takto ísť opäť na ľad korčuľovať už v dospelom veku a opäť oprášiť to čo som sa kedysi naučila.
Veď predsa korčuľovanie sa nezabúda😊
Vyhľadala som si školu korčuľovania a pustila sa do plnenia svojho detského sna.

Zmenilo sa toho veľa, zimný štadión na ktorom som začínala ako dieťa bol postavený na novo.
Tu krásu som obdivovala nie len zvonka ale aj zvnútra.
Veľké ľadové plochy s množstvom miest na sedenie, šatne ktoré dýchali novotou v neposlednom rade ten úžasný vzduch prúdiaci z ľadovej plochy ma natoľko očaril, že tréningy korčuľovania sa stali na pár rokov mojími srdcovkami.
Milovala som tie naše rozcvičky, krkolomné cvičenia výskoky, ale aj pády bez ktorých by to nešlo.
Nikdy nezabudnem na vetu môjho trénera „Aďka kto nepadá sa nič nenaučí.
V dospelom veku človek napreduje síce pomalšie, ale o to viac si to užíva.
Roky plynuli, tréningov pribúdalo, ale ja som chcela niečo viac.
Rozhodla som si urobiť trénerskú licenciu podať aj ostatným deťom to čo mne dali za tie roky moji tréneri, ktorý sa stali časom aj mojími kamarátmi a vždy na nich spomínam len v dobrom.
Licencia bola na svete a šups trénovať. Našla som si rôzne kluby kde som sa prihlásila a začala som.
Začiatky boli ťažké , ťažšie ako učiť samú seba, ale o to krajšie keď som videla tú radosť a ten úsmev tých deti keď sa im podarilo niečo nové sa naučiť, ich napredovanie , ktoré poháňalo aj mňa vpred. Tie deti mi dali veľa ,naučili ma veľkej trpezlivosti a pokore.
Po rokoch trénovania v iných kluboch som sa začala pohrávať s myšlienkou čo takto si založiť svoju vlastnú školu korčuľovania, kde budem môcť trénovať na svojom ľade. Mať svoje detičky aj dospelých a dať ľudom, ktorý milujú tento šport ako ja, niečo viac, niečo čo tu chýba….
Napriek tŕnistej ceste za svojim snom ktorá trvala dlho no môžem povedať už teraz s hrdosťou, že táto cesta nabrala ten správny smer a zo sna sa stala realita.
Veľká vďaka patrí mojím rodičom , ktorí mi veľmi pomohli a stále aj pomáhajú.
Bez nich by som to určite nedokázala.

Vybojovať si ľady v Bratislave a v Pezinku nebola jednoduchá vec, ako si možno niekto myslí, práve naopak bolo veľmi ťažké, no stála som si za svojím cieľom a stalo sa!
Veď kto dá len tak ľad nejakému nováčikovi ?
Založila som si vlastnú web stránku , oslovila par trénerov ktorých som poznala z mojich čias korčuľovania a samozrejme oslovovala ľudí bez ktorých by to nešlo.
Keď toto všetko som nakoniec zvládla ( s vydretými ušami) postavila som sa už na svoj ľad so svojimi trénermi a svojimi korčuliarmi a táto moja najkrajšia životná etapa začala v júni v roku 2016 kedy som si založila občianske združenie pod názvom Piruetka a stalo sa mojim vtedy ešte prvým dieťaťom.
Chcela som ale zase niečo viac a tak moja ďalšia myšlienka smerovala aj na kolieskové korčule.
Z myšlienky sa stala realita a okrem ľadu som sa pustila aj do organizácie korčuľovania na kolieskových korčuliach o ktoré bol hneď zo začiatku veľký záujem čomu som sa veľmi tešila a zvlášť tomu, že detičkám sme sa mohli venovať nie len v zime ale už aj v lete.
Naučili sme stovky detí a aj zopár veľmi šikovných mamičiek
i oteckov korčuľovať .
Naše kurzy korčuľovania na kolieskových korčuliach, ako jediné dávajú možnosť vybrať z viacerých mestských častí.
Moja vízia bola, aby detičky zo všetkých mestských častí mali rovnakú možnosť sa naučiť korčuľovať a mohli sa samy už preháňať na korčuliach na hrádzi,
či len vonku na chodníku.
A ako sa hovorí ďalší ciel splnený😊
Stále som si hovorila ešte mi tu predsa len niečo
chýba, no odvaha to nebola 😊
A myšlienka zrodu ma nenechala dlho chladnou a prenajala som si aj syntetický ľad v Petržalke, ktorý je postavený vonku a ponúka možnosť deťom , ktoré nikdy nestáli na ľade sa práve tu naučiť základy.

Samozrejme na tomto ľade nie je možné robiť zložitejšie prvky, slúži na výučbu prvých krokov ale tá atmosféra vonku ma také neodolateľné
čaro ktorému som podľahla aj ja a prihlásila tam syna😊
Veľmi rada navštevujem KAROLINKA CAFE kde sa tento ľad nachádza, no okrem možnosti korčuľovať na ľade tu dostanem vždy ďaleko viac či
výbornú kávu v kaviarni, alebo možnosť si zapožičať korčule a príslušenstvo za poplatok a v neposlednom rade je to prístup a ochota pána majiteľa mi vždy vyhovieť ( a to vám poviem moje požiadavky nie sú nikdy malina)

Poďakovanie a pár slov na záver ..

Nesmierne si vážim prácu trénerov, ktorý pre mňa pracujú, bez nich by to nešlo…Veľká vďaka patrí aj mojim úžasným klientom, ktorí sa ku mne vracajú každý rok a veria mojej práci.

Po 6 rokoch aj ťažkej existencie, kedy príchod covidu zamietol aj s nami a bohužiaľ sme boli aj nejakí čas zavretí a nemohli sme fungovať si dovolím povedať, že sme to nakoniec zvládli.
O to viac si vážim mojich klientov, ktorý sa ku nám každoročne vracajú, nie len deti, ale aj dospelí si našli medzi radmi trénerov kamarátov a aj medzi spolu korčuľujúcimi vznikli priateľstvá na celý život.
A ja ako zakladateľka som si medzi trénermi aj klientmi našla spriaznené duše.
Ako som nazvala vyššie mojim teraz už druhým dieťaťom sa stala PIRUETKA, predchodeným domovom zimné štadióny, vonkajšie asfaltové ihriská či Karolínka cafe and Bistro.
Dovolím si na záver povedať , že svoju prácu milujem a budem sa snažiť vyjsť v ústrety každému.